منو اصلی
صفحه اصلي > اخبار دانشگاه  
اخبار > ارتقای سه رتبه‌ای جایگاه دانشگاه بر اساس طرح راد


  چاپ        ارسال به دوست

معاون آموزشی دانشگاه خبر داد

ارتقای سه رتبه‌ای جایگاه دانشگاه بر اساس طرح راد

معاون آموزشی دانشگاه از ارتقای سه رتبه‌ای جایگاه دانشگاه علوم پزشکی همدان بر اساس "طرح راد" خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، دکتر فرهاد فراهانی از احیای مجدد رشته‌های حد واسط کاردانی علوم پزشکی خبر داد و اظهار کرد: نخستین رشته‌ای که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی احیا شد، کاردانی بهداشت سلامت دهان و دندان بود که دانشجوهای این رشته از طریق مصاحبه و سنجش در این ماه پذیرش می‌شوند.

معاون آموزشی دانشگاه یادآوری کرد: درخواست راه‌اندازی مجدد رشته‌های کاردانی منشی‌گری مدارک دندانپزشکی، رادیولوژی دندانپزشکی و تجهیزات پزشکی به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شده است.

وی با بیان اینکه تمام رشته‌های دانشگاه علوم پزشکی کاربردی است اما ممکن است برخی رشته‌ها بازار کار بهتری داشته باشند، افزود: تمام این رشته‌ها به طور مستقیم با بخش‌های مختلف سلامت در ارتباط هستند و اهمیت بسیاری دارند.

دکتر فراهانی با بیان اینکه امسال دستاورد مهمی حاصل شد و جایگاه دانشگاه علوم پزشکی بر اساس "طرح راد" سه پله ارتقا یافت، گفت: این طرح رتبه‌بندی دانشگاه‌هاست و هر چند سال یک بار تکرار می‌شود.

وی با بیان اینکه سال 90 طرح راد اجرا شد و دانشگاه علوم پزشکی همدان رتبه هفدهم را به دست آورد، افزود: امسال نیز این طرح اجرایی شد و دانشگاه علوم پزشکی همدان به رتبه چهاردهم رسید.

معاون آموزشی دانشگاه بیان کرد: طبق این طرح دانشگاه‌های همجوار مانند کرمانشاه از رتبه 15 به 17 و کردستان از 21 به 35 سقوط کرد و رتبه ایلام نیز دو پله عقب رفت.

وی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی همدان جزو دانشگاه‌هایی است که در بخش آموزش سه پله صعود داشت، خاطر نشان کرد: امسال رشد خوبی را در بخش آموزش بدست آورده‌ایم.

دکتر فراهانی دلیل این موفقیت را انسجام مدیریت، نظم و انضباط و حمایت از بخش آموزش دانست و گفت: امسال موفق شدیم برای نخستین بار دستیار رزیدنت خارجی پذیرش کنیم.

وی با بیان اینکه از کشور تاجیکستان دو نفر در رشته رزیدنت جراحی اعصاب پذیرش شده‌اند، تصریح کرد: این افراد شش ماه است که وارد همدان شده‌اند و در مراحل اول ارزیابی هستند که در صورت تأیید، می‌توانند تحصیل خود را آغاز کنند.

معاون آموزشی دانشگاه با بیان اینکه از کشور عراق نیز متقاضی داریم، افزود: مراحل پذیرش این افراد زمانبر است که باید طی شود.


١١:٢٦ - 1394/11/14    /    شماره : ٣٠٧٧٩    /    تعداد نمایش : ١٤٧


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
عنوان

آدرس:همدان-خیابان شریعتی-روبروی تالار مرمر-ساختمان شماره چهار-طبقه سوم-دبیر خانه کلان منطقه سه آمایش

تلفن: 08132533254-08132528058-08132521953                                  فکس:08132533255-08132520203

شعار سال 1396: « اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدملت بهداشتی، درمانی استان همدان می باشد.