منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار دانشگاه  
اخبار > رونمایی از مرکز جامع سلامت شهرستان بهار


  چاپ        ارسال به دوست

همزمان با بیش از 17 استان کشور انجام شد

رونمایی از مرکز جامع سلامت شهرستان بهار

رونمایی از مرکز جامع سلامت شهرستان بهار

مرکز جامع سلامت شهرستان بهار در قالب برنامه طرح تحول نظام سلامت همزمان با افتتاح 2 هزار و 875 مرکز و پایگاه سلامت جامعه در بیش از 17 استان کشور با حضور دکتر اردلان مدیر کل دفتر مدیریت خطر و بلایای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، مدیر کل دفتر مدیریت خطر و بلایای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مراسم رونمایی از مرکز جامع سلامت شهرستان بهار با اشاره به اقدامات وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جلب حمایت عمومی برای اجرای طرح تحول سلامت، گفت: موضوع بهداشت بحثی بنیادین است و شبکه بهداشت و درمان کشور به عنوان زیرساختی بنیادین جزو سیستم‎های ارائه خدمات پیشرفته در خاورمیانه و حتی جهان محسوب می‌شود.

دکتر علی اردلان، تحقق عدالت در سلامت و گسترش پوشش خدمات را از اهداف طرح تحول سلامت دانست و افزود: ارائه خدمات در مرکز سلامت ازجمله غربالگری عوامل خطر، اقدامی بسیار مهم است و با تمرکز بیشتر بر گروه‌های آسیب‌پذیر، ارتقای شاخص‌ها را به همراه دارد.

وی افزود: حضور در مراکز محیطی همچون این مرکز، نشاندهنده اهمیت پرهیز از حرکات نمایشی و توجه به مناطق حاشیه شهرهاست.

مدیر کل دفتر مدیریت، خطر و بلایای وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تأکید بر اهمیت توجه به طب بالینی و طب پیشگیری و تفاوت این دو، گفت: برنامه تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت دارای 15 برنامه اصلی است که برای اجرای موفق به 10 برنامه پشتیبان نیاز دارد.

وی، پژوهش را موضوعی بااهمیت دانست و اظهار کرد: میزان مهارت ارائه خدمات درمانی و اورژانسی در واحدهای بهداشتی در حال بررسی است که می‌تواند راهگشای بسیاری از مشکلات باشد.

دکتر رشید حیدری‌مقدم معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه نیز اجرای طرح تحول نظام سلامت را تحولی بزرگ در کاهش هزینه‎ها و رفع دغدغه مراجعه‌کنندگان دانست و افزود: وزارت متبوع، آرامش خاطر بیماران را با خریداری تجهیزات در شهرستان‎های مختلف فراهم کرد و در بخش نرم‎افزار و سخت‎افزار اقدامات ارزشمندی انجام شده است.

معاون امور بهداشتی دانشگاه هم سلامت را محور توسعه عنوان کرد و تأمین، حفظ و ارتقای آن را بر عهده دانشگاه علوم پزشکی همدان دانست.

دکتر حسین عرفانی با بیان اینکه اصلاح نظام سلامت از اهداف اصلی دولت است که حمایت ارکان حاکمیتی و مردم را می‌طلبد، افزود: برنامه ارائه خدمات و مراقبت‌های اولیه بهداشتی و درمانی به روستاییان، شهرهای زیر 20 هزار نفر و عشایر و برنامه ارائه خدمات و مراقبت‌های اولیه بهداشتی و درمانی به حاشیه‌نشینان و شهرهای 20 تا 50 هزار نفر ازجمله عناوین برنامه ملی تحول بهداشت در حوزه بهداشت است.

وی افزود: کار تیمی، پاشنه آشیل ارائه خدمات در تحول سلامت است و هدفگذاری مشخص در تحقق اهداف میسر است و باید مفهوم تیم سلامت بخوبی مشخص شود.

معاون امور بهداشتی دانشگاه با تأکید بر اهمیت استقرار مراقبان بهداشت چندپیشه، خاطر‌نشان کرد: مراقبان بهداشت باید در خانه‌ها، مهدهای کودک، مدارس، محل کار و فعالیت حضور داشته باشند و استقرار مراقبان چندپیشه باید در قالب طرح تحول سلامت پیگیری شود.

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهار نیز با اشاره به آسیب‎پذیری و آسیب‌زا بودن مناطق حاشیه‌ای شهرها گفت: همگام با اجرای طرح تحول نظام سلامت در حوزه بهداشت و درمان،  گسترش شهرنشینی، سالمندی جمعیت و افزایش عوامل خطر باعث شد برنامه‌های دستورالعملی توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به منظور عدالت در تأمین سلامت انجام شود.

دکتر محمد به‌نشان با بیان اینکه محیط‎های غیر شهری از حوزه غیرفعال بودن به حوزه فعال تبدیل شده‎اند، افتتاح مرکز جامع سلامت شهرستان بهار را از برکات اجرای طرح تحول سلامت دانست.

 

 

 

 

 


١٠:٤٢ - 1394/11/12    /    شماره : ٣٠٧٧٦    /    تعداد نمایش : ٢٢٩


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
عنوان

آدرس:همدان-خیابان شریعتی-روبروی تالار مرمر-ساختمان شماره چهار-طبقه سوم-دبیر خانه کلان منطقه سه آمایش

تلفن: 08132533254-08132528058-08132521953                                  فکس:08132533255-08132520203

شعار سال 1396: « اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدملت بهداشتی، درمانی استان همدان می باشد.