منو اصلی
صفحه اصلی > اخبار دانشگاه  
اخبار > بهبود جایگاه دانشگاه با خرد جمعی/ تحقق آرزوی ساخت کتابخانه مرکزی دانشگاه/لزوم توجه اعضای هیئت علمی به مقوله فرهنگ در دانشگاه


  چاپ        ارسال به دوست

رئیس دانشگاه در نشست با اعضای هیئت علمی تأکید کرد

بهبود جایگاه دانشگاه با خرد جمعی/ تحقق آرزوی ساخت کتابخانه مرکزی دانشگاه/لزوم توجه اعضای هیئت علمی به مقوله فرهنگ در دانشگاه

نشست رئیس دانشگاه و اعضای هیئت علمی با موضوع تشکیل کلان‌منطقه آمایشی 3 کشوری برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری وب‌دا در همدان، رئیس دانشگاه، برگزاری جلسه‌های فصلی و ارائه گزارش به اعضای هیئت علمی را برای دستیابی به اجماع خرد جمعی بااهمیت دانست و گفت: برنامه آزمایش سرزمین به منظور توزیع عادلانه منابع، ایجاد فرصت‌های برابر، امکان نظارت دقیق‌تر، جلوگیری از فعالیت‌های تکراری و استفاده از مزیت‌های منطقهای انجام می‌شود.

دکتر سید حبیب‌اله موسوی‌بهار با بیان اینکه موضوع تشکیل کلان‌منطقهها یا قطب‌های نظام سلامت در دستور کار قرار گرفت، به قرارگیری همدان در منطقه سه این تقسیم‌بندی اشاره کرد و توضیحات کاملی در خصوص اعلام آمادگی دانشگاه علوم پزشکی همدان برای استقرار دبیرخانه منطقه سه آمایشی دانشگاه به منظور اجرای برنامه‌های طرح تحول نظام سلامت و مکاتبه‌های انجام شده، بیان کرد.

وی، دفاع از حیثیت و جایگاه دانشگاه برای بهبود موقعیت و مشخص شدن برتری‌های آن را از اولویت‌های کاری خود دانست و از همه افرادی که راهنمای وی در پیشبرد اهداف دانشگاه هستند بویژه دکتر فراهانی معاون آموزشی و دکتر حیدری‌مقدم معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه تشکر کرد.

رئیس دانشگاه با اشاره به دستاوردهای آموزشی دانشگاه و پیشرفت در حد دو یا سه دانشکده از زمان پذیرش مسئولیت معاونت آموزشی دانشگاه توسط دکتر فراهانی، اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی همدان در رتبه‌بندی‌های مقایسهای، دهم و دوازدهم است که می‌تواند تا رتبه هفتم و هشتم صعود کند.

وی، دکتر حیدری‌مقدم را یکی از کشفیات دانشگاه خواند و گفت: معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه با پیگیری‌های فنی، مشکلات بزرگ را براحتی رفع می‌کند.

دکتر موسوی‌بهار، ایجاد ساختمان کتابخانه مرکزی دانشگاه را یکی از آرزوهای بزرگ دانشگاهیان دانست و ابراز امیدواری کرد که ساخت پروژه کتابخانه مرکزی با سه هزار مترمربع زیربنا بزودی محقق شود.

وی یادآور شد که با پیگیری دکتر جلیلی معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه از وزات متبوع، با ایجاد یک خوابگاه دخترانه 500 نفری موافقت شد  و امید است در آینده نزدیک، خوابگاه پسران نیز راهاندازی شود.

رئیس دانشگاه در بخش دیگری از سخنان خود به تحلیل وضع فرهنگی در دانشگاه پرداخت و توجه هر چه بیشتر اعضای هیئت علمی دانشگاه را به مقوله فرهنگ و فرهنگسازی در دانشگاه و تربیت دانشجویانی توانمند در ابعاد مختلف علمی، فرهنگی و اجتماعی خواستار شد.

وی با بیان اینکه دانشگاهها باید در صف مقدم فرهنگسازی و رشد علوم و تولید فناوری و فرهنگ باشند، گفت: دانشگاه محیط شادابی، نوگرایی، نوآوری و نوزایی است و محیط بالیدن شخصیت‌ها، جوشیدن استعدادها و بروز نقاط پنهان شخصت انسان‌هاست.

رئیس دانشگاه، نقش و رسالت دانشگاه‌ها برای آینده کشور را نقشی تعیین‌کننده ارزیابی کرد و افزود: کار فرهنگی صحیح در دانشگاه، گرایش به علم را در دانشجویان تقویت می‌کند؛ زیرا در دانشگاه، هدف رشد دانشجو است و توجه به فعالیت‌های فرهنگی در دانشگاه اهمیت بسزایی دارد.

وی با تشکر از اقدامات خوب انجام شده توسط دکتر بشیریان معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه در حوزه معاونت پژوهشی دانشگاه، تأکید کرد که ارزیابی اعضای هیئت علمی دانشگاه باید با در نظر گرفتن تأثیرگذاری آنان در فعالیت‌های پژوهشی انجام می‌شود.

 

 


١٤:١٧ - 1394/10/26    /    شماره : ٣٠٢٨٩    /    تعداد نمایش : ٣٠٣


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
عنوان

آدرس:همدان-خیابان شریعتی-روبروی تالار مرمر-ساختمان شماره چهار-طبقه سوم-دبیر خانه کلان منطقه سه آمایش

تلفن: 08132533254-08132528058-08132521953                                  فکس:08132533255-08132520203

شعار سال 1396: « اقتصاد مقاومتی؛ تولید و اشتغال »

کلیه حقوق این سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی و خدملت بهداشتی، درمانی استان همدان می باشد.